Todos los productos
-
luz llevada del punto
-
Fuente de luz de punto LED
-
Pantalla de malla LED flexible
-
Cortina de malla LED
-
Luces de la rama de las hojas de LED
-
Pixel del cuadrado LED
-
Lámpara LED de entretenimiento
-
Luz LED de píxeles
-
módulo ligero llevado
-
Luz de tira llevada
-
Fuente de alimentación impermeable del LED
-
Pantalla de película transparente de LED
-
Pantalla de la parrilla LED
-
tiras lineares llevadas de la iluminación
-
proyector llevado
-
downlights llevados
-
Luz de tren LED
-
Danielsu fuente de alimentación es realmente buena, yo quisiera construir una cooperación a largo plazo con su compañía. -
TonyTengo gusto de sus luces del pixel, y de las gracias por usted que tiene el buen ingeniero para hacer la animación. Guarde encendido -
ShallyAntes de que esté comprado un par de botas cuadradas similares de la cabeza, winterappearance sea muy alto, porque es demasiado bueno hacer juego, ahora usado, las botas de la compra organice tal estilo, éste los wi… -
ShatyAntes de que esté comprado un par de botas cuadradas similares de la cabeza, winterappearance sea muy alto, porque es demasiado bueno hacer juego, ahora usado, las botas de la compra organice tal estilo, éste los wi…
Persona de Contactar Ahora :
Lina Wang
Número de teléfono :
+8615977346663
WhatsApp :
+8615977346663
100mm 24V Waterproof RGB Controllable LED Point Light PC Material Outdoor Landscape Lighting Lamp for Commercial Building Exterior Decoration
| Lugar de origen | Cantón, China |
|---|---|
| Nombre de la marca | Miracle Bean |
| Certificación | CE FCC ROHS EPR |
| Número de modelo | XH-G10021P24 |
| Cantidad de orden mínima | 1 Uds. |
| Precio | negotiate |
| Detalles de empaquetado | Caricatura o madera |
| Tiempo de entrega | 3-15 días |
| Condiciones de pago | T/T, Unión Occidental |
| Capacidad de la fuente | 10000 unidades por mes |
Datos del producto
| Sistema de control | DMX512 | Impermeable | IP67 al aire libre |
|---|---|---|---|
| Material | Aleación de aluminio | Ángulo de haz | 160 grados |
| Materiales de la carcasa | ordenador personal | color claro | RGBW cambiable |
| Esperanza de vida | 50,000hrs | IRC | > 80 |
| Resaltar | 24V waterproof LED point light,RGB controllable outdoor landscape lamp,PC material commercial building exterior light |
||
Descripción de producto
100mm 24V Waterproof RGB Controllable LED Point Light PC Material Outdoor Landscape Lighting Lamp for Commercial Building Exterior Decoration
Durable 24V 100mm programmable RGB LED point light made of high‑quality PC material, fully waterproof for outdoor use. Perfect for outdoor landscape lighting and commercial building exterior decoration, supporting customized RGB lighting effects for engineering projects.
Technical Specifications of G10021 led point light
|
Model Name
|
XH-G10021P24
|
|---|---|
| Size | 100mm |
| Power | 5.8W |
| Work Voltage | DC24V |
| Color | RGBW |
| Operating Temperature | -20℃ to 60℃ |
| Storage Temperature | -20℃ to 60℃ |
| Wire Rod | Waterproof |
| Warranty | 3 Years |
| Protection | IP67 |
| Viewing Angle | 120° |
| Body Material | PC |
| Lifespan | 30000h |
Our Advantages of G10021 led point light
- We boast 20+ years of expertise in LED production and manufacturing.
- Over 100 worldwide partners have maintained stable long‑term collaboration with us for more than 3 years.
- Flexible & low‑volume MOQs are available to boost your business development.
- Every product is covered by a 3‑year warranty, with quick replacement for damaged items.
- Our professional after‑sales team delivers prompt and efficient solutions for your concerns
Our Services of G10021 led point light
- Enjoy 24/7 online customer support to resolve your questions whenever you need.
- Our dedicated team provides personalized one‑on‑one professional consultation with fluent English service.
- Tailored OEM and ODM options can be created to fit your unique business demands.
- We welcome global distributors for both standard goods and exclusive custom‑made designs.
- Your regional sales rights, design copyrights and trade secrets are fully secured.
- All partners can count on our long‑term stable after‑sales support.
- Fast production turnaround: 7‑day lead time for samples, 15 working days for custom orders.
Frequently Asked Questions of G10021 led point light
Is it OK to print my logo on LED light product?
Yes. Please inform us formally before production and confirm the design first based on our sample.
Can I have a sample order for LED light?
Yes, we welcome sample orders to test and check quality. Mixed samples are acceptable.
Do you have any MOQ limit for LED light order?
Low MOQ, 1 piece for sample checking is available.
What about the lead time?
Sample needs 1-3 days, mass production time needs 1-2 weeks.
How to proceed an order for LED light?
- Firstly let us know your requirements or application
- Secondly we quote according to your requirements or our suggestions
- Thirdly customer confirms the samples and places deposit for formal order
- Fourthly we arrange the production
How do you ship the goods and how long does it take to arrive?
We usually ship by DHL, UPS, FedEx or TNT. It usually takes 3-7 days to arrive. Airline and sea shipping also optional.
Product Images of G10021 led point light
![]()
![]()
![]()
Productos recomendados

