Todos los productos
-
luz llevada del punto
-
Fuente de luz de punto LED
-
Pantalla de malla LED flexible
-
Cortina de malla LED
-
Luces de la rama de las hojas de LED
-
Pixel del cuadrado LED
-
Lámpara LED de entretenimiento
-
Luz LED de píxeles
-
módulo ligero llevado
-
Luz de tira llevada
-
Fuente de alimentación impermeable del LED
-
Pantalla de película transparente de LED
-
Pantalla de la parrilla LED
-
tiras lineares llevadas de la iluminación
-
proyector llevado
-
downlights llevados
-
Luz de tren LED
-
Danielsu fuente de alimentación es realmente buena, yo quisiera construir una cooperación a largo plazo con su compañía. -
TonyTengo gusto de sus luces del pixel, y de las gracias por usted que tiene el buen ingeniero para hacer la animación. Guarde encendido -
ShallyAntes de que esté comprado un par de botas cuadradas similares de la cabeza, winterappearance sea muy alto, porque es demasiado bueno hacer juego, ahora usado, las botas de la compra organice tal estilo, éste los wi… -
ShatyAntes de que esté comprado un par de botas cuadradas similares de la cabeza, winterappearance sea muy alto, porque es demasiado bueno hacer juego, ahora usado, las botas de la compra organice tal estilo, éste los wi…
Persona de Contactar Ahora :
Lina Wang
Número de teléfono :
+8615977346663
WhatsApp :
+8615977346663
IP67 Waterproof 80mm RGB Controllable LED Pixel Point Light Bayer LED Beads German PC Material for Building Exterior Wall Lighting Projects
| Lugar de origen | Cantón, China |
|---|---|
| Nombre de la marca | Miracle Bean |
| Certificación | CE FCC ROHS EPR |
| Número de modelo | Se trata de un sistema de control de las emisiones de gases de escape. |
| Cantidad de orden mínima | 1 Uds. |
| Precio | negotiate |
| Detalles de empaquetado | Caricatura o madera |
| Tiempo de entrega | 3-15 días |
| Condiciones de pago | T/T, Unión Occidental |
| Capacidad de la fuente | 10000 unidades por mes |
Datos del producto
| Temperatura de funcionamiento | -20°C a 60°C | palabra clave | Pixel del RGB LED |
|---|---|---|---|
| Solicitud | Iluminación interior/al aire libre | Tipo de instalación | Montada en la superficie |
| Sistema de control | DMX512 | Impermeable | IP67 |
| Consumo de energía | 2.5w | Voltaje de trabajo | CC 24 V |
| Fuente de luz | Condujo | Artículo | Carta de cartel de publicidad |
| Resaltar | IP67 waterproof LED point light,RGB controllable LED pixel light,German PC material LED beads |
||
Descripción de producto
IP67 Waterproof 80mm RGB Controllable LED Pixel Point Light Bayer LED Beads German PC Material for Building Exterior Wall Lighting Projects
Our K8012 RGB controllable LED pixel point light adopts original German Bayer LED beads and high‑strength PC material. IP67 waterproof design ensures outdoor durability, perfect for building exterior wall, landscape and commercial lighting projects with programmable colorful display.
Technical Specifications of K8012 led point light
|
Model Name
|
XH-K8012M24
|
|---|---|
| Size | 80mm |
| Power | 2.5W |
| Work Voltage | DC24V |
| Color | R/G/B |
| Operating Temperature | -20℃ to 60℃ |
| Storage Temperature | -20℃ to 60℃ |
| Wire Rod | Waterproof |
| Warranty | 3 Years |
| Protection | IP67 |
| Viewing Angle | 120° |
| Body Material | PC |
| Lifespan | 30000h |
Our Advantages of K8012 led point light
- With two decades of experience, we specialize in producing high‑quality LED lighting products.
- We’ve earned long‑term trust from over 100 international clients for 3 years and above.
- Customizable low MOQ options help reduce your business risks and expand sales.
- We provide a 3‑year quality guarantee plus rapid replacement for faulty products.
- Our responsive after‑sales team stands by to handle your inquiries and issues instantly
Our Services of K8012 led point light
- Round-the-clock online support is provided to answer your queries anytime.
Our staff offers attentive one-on-one professional communication in English.Custom OEM and ODM solutions can be developed to satisfy your diverse needs.Distributorship is accessible for regular products and unique bespoke designs.Your sales territory, design rights and business secrets are strictly safeguarded.Long-term dependable after-sale service is accessible for all clients.Efficient production schedule: samples completed within 7 working days, customized orders done in 15 working days.
Frequently Asked Questions of K8012 led point light
Is it OK to print my logo on LED light product?
Yes. Please inform us formally before production and confirm the design first based on our sample.
Can I have a sample order for LED light?
Yes, we welcome sample orders to test and check quality. Mixed samples are acceptable.
Do you have any MOQ limit for LED light order?
Low MOQ, 1 piece for sample checking is available.
What about the lead time?
Sample needs 1-3 days, mass production time needs 1-2 weeks.
How to proceed an order for LED light?
- Firstly let us know your requirements or application
- Secondly we quote according to your requirements or our suggestions
- Thirdly customer confirms the samples and places deposit for formal order
- Fourthly we arrange the production
How do you ship the goods and how long does it take to arrive?
We usually ship by DHL, UPS, FedEx or TNT. It usually takes 3-7 days to arrive. Airline and sea shipping also optional.
Product Images of K8012 led point light
![]()
![]()
![]()
Productos recomendados

