Todos los productos
-
luz llevada del punto
-
Fuente de luz de punto LED
-
Pantalla de malla LED flexible
-
Cortina de malla LED
-
Luces de la rama de las hojas de LED
-
Pixel del cuadrado LED
-
Lámpara LED de entretenimiento
-
Luz LED de píxeles
-
módulo ligero llevado
-
Luz de tira llevada
-
Fuente de alimentación impermeable del LED
-
Pantalla de película transparente de LED
-
Pantalla de la parrilla LED
-
tiras lineares llevadas de la iluminación
-
proyector llevado
-
downlights llevados
-
Luz de tren LED
-
Danielsu fuente de alimentación es realmente buena, yo quisiera construir una cooperación a largo plazo con su compañía. -
TonyTengo gusto de sus luces del pixel, y de las gracias por usted que tiene el buen ingeniero para hacer la animación. Guarde encendido -
ShallyAntes de que esté comprado un par de botas cuadradas similares de la cabeza, winterappearance sea muy alto, porque es demasiado bueno hacer juego, ahora usado, las botas de la compra organice tal estilo, éste los wi… -
ShatyAntes de que esté comprado un par de botas cuadradas similares de la cabeza, winterappearance sea muy alto, porque es demasiado bueno hacer juego, ahora usado, las botas de la compra organice tal estilo, éste los wi…
Persona de Contactar Ahora :
Lina Wang
Número de teléfono :
+8615977346663
WhatsApp :
+8615977346663
40mm Smart Addressable LED Point Light IP67 Waterproof Pixel Lamp with 30,000 Hours Lifespan for Outdoor Facade Media Wall
| Lugar de origen | Cantón China |
|---|---|
| Nombre de la marca | Miracle Bean |
| Certificación | CE FCC ROHS |
| Número de modelo | Se aplicará a los productos de las categorías siguientes: |
| Cantidad de orden mínima | 1000 |
| Precio | negotiate |
| Detalles de empaquetado | En cartón/madera |
| Tiempo de entrega | 7-25 días |
| Condiciones de pago | T/T, Unión Occidental |
| Capacidad de la fuente | 10000 unidades/mes |
Datos del producto
| Modelo | Se aplicará a los productos de las categorías siguientes: | Garantía | 3 años |
|---|---|---|---|
| Temperatura de color (CCT) | Se aplicará el procedimiento de evaluación de la compatibilidad. | Tipo de artículo | Luces del punto |
| Ángulo de visión | 120° | Disipación de energía | 1,2W |
| Lámpara | SMD3535 | voltaje de trabajo | CC 24 V |
| Lugar de origen | Cantón, China | Temperatura ambiente | -20°~60° |
| Tamaño | 40mm | Esperanza de vida | 30,000hours |
| Resaltar | 40mm waterproof LED point light,smart addressable pixel lamp,outdoor facade media wall light |
||
Descripción de producto
40mm Smart Addressable LED Point Light
High Brightness Pixel Lamp 48V Permanent Outdoor Holiday Lights for Facade Media Wall
Product Specifications
| Model | XH-H4006P24 |
|---|---|
| Warranty | 3 Years |
| Color Temperature (CCT) | R/G/B/2000-6500K |
| Item Type | Point Lights |
| Viewing Angle | 120° |
| Power Dissipation | 1.2W |
| Lamp | SMD3535 |
| Working Voltage | DC24V |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Ambient Temperature | -20°~60° |
| Size | 40mm |
| Lifespan | 30,000 hours |
| Certification | CE, ROHS EMC EPR |
| Color | RGB |
| Protection | IP67 |
| IC Code | DMX512 |
| OEM/ODM | Welcome |
Our Advantages
- Over 20 years of industry experience
- More than 100 long-term foreign customers with 3+ years of cooperation
- Small MOQ to facilitate gradual business development
- 3-year warranty with immediate replacement of defective products
- Direct problem-solving approach for customer support
Our Services
- 24-hour response time
- Fluent English communication for all inquiries
- OEM & ODM services available
- Distributorship opportunities for unique designs
- Protection of sales areas, designs, and private information
- Lifelong warranty support
- Fast delivery: samples shipped immediately, bulk orders within 7 days, custom orders within 15 days
Frequently Asked Questions
Why choose us?
With over 20 years of LED design and manufacturing experience, we offer custom products with free design services. Our own factory and R&D team can meet diverse customer requirements.
How long is the warranty period?
3 years
How long is the delivery time?
Samples shipped immediately after payment; bulk orders within 7 working days; OEM/ODM orders within 15 working days.
How do you control product quality?
Professional QC team ensures quality checks at every stage of the production process.
Do you offer after-sales service?
Yes, we provide high-quality solutions for any quality issues that may arise.
Product Gallery
Company Profile
Shenzhen Xinhe Optoelectronic Lighting Co., Ltd. was established in 2004 and has been a professional LED lighting provider for 20 years. We specialize in independent intellectual property rights for point light sources and supporting lighting fixtures. Our comprehensive services include scheme design, product R&D, engineering budgeting, project construction, and on-site guidance for architectural landscape and advertising lighting projects. Based in Shenzhen Special Economic Zone, China, with global business coverage, we innovate to improve quality, build our brand with integrity, and earn respect through service. We adhere to the corporate philosophy of "quality first and service first" to create value for customers. With advanced enterprise management and efficient teams, we cooperate sincerely with customers to achieve win-win outcomes for society, customers, and ourselves, jointly creating the future of LED lighting applications.
Productos recomendados

