Todos los productos
-
luz llevada del punto
-
Fuente de luz de punto LED
-
Pantalla de malla LED flexible
-
Cortina de malla LED
-
Luces de la rama de las hojas de LED
-
Pixel del cuadrado LED
-
Lámpara LED de entretenimiento
-
Luz LED de píxeles
-
módulo ligero llevado
-
Luz de tira llevada
-
Fuente de alimentación impermeable del LED
-
Pantalla de película transparente de LED
-
Pantalla de la parrilla LED
-
tiras lineares llevadas de la iluminación
-
proyector llevado
-
downlights llevados
-
Luz de tren LED
-
Danielsu fuente de alimentación es realmente buena, yo quisiera construir una cooperación a largo plazo con su compañía. -
TonyTengo gusto de sus luces del pixel, y de las gracias por usted que tiene el buen ingeniero para hacer la animación. Guarde encendido -
ShallyAntes de que esté comprado un par de botas cuadradas similares de la cabeza, winterappearance sea muy alto, porque es demasiado bueno hacer juego, ahora usado, las botas de la compra organice tal estilo, éste los wi… -
ShatyAntes de que esté comprado un par de botas cuadradas similares de la cabeza, winterappearance sea muy alto, porque es demasiado bueno hacer juego, ahora usado, las botas de la compra organice tal estilo, éste los wi…
Persona de Contactar Ahora :
Lina Wang
Número de teléfono :
+8615977346663
WhatsApp :
+8615977346663
50mm High Brightness LED Pixel Lights IP67 Waterproof For Building Facade Landscape Decoration
| Lugar de origen | Cantón, China |
|---|---|
| Nombre de la marca | Miracle Bean |
| Certificación | CE FCC ROHS EPR |
| Número de modelo | Se trata de un sistema de control de las emisiones de gases de escape. |
| Cantidad de orden mínima | 1 Uds. |
| Precio | negotiate |
| Detalles de empaquetado | Caricatura o madera |
| Tiempo de entrega | 3-15 días |
| Condiciones de pago | T/T, Unión Occidental |
| Capacidad de la fuente | 10000 unidades por mes |
Datos del producto
| Voltio de trabajo | CC 24 V | Clase IP | IP67 |
|---|---|---|---|
| Aplicación del producto | Iluminación interior/al aire libre | Potencia | 1,5W |
| Nombre del artículo | punto de luz llevado | Sistema de control | DMX512 |
| tipo de luz | luz de punto | Producto nmae | XH-K5006 |
| Fuente de luz LED | SMD3535 |
Descripción de producto
50mm High Brightness LED Pixel Lights - IP67 Waterproof for Building Facade & Landscape Decoration
High-brightness IP67 waterproof LED point lights built with precision lenses, perfectly designed for commercial storefront decoration and crowd attraction. With a 50mm diameter and dimmable RGB color-changing effect, these ambient lights support both indoor and outdoor installation. Ideal for holiday decoration, tent styling, and customized lighting projects.
Technical Specifications
| Model Name | XH-K5006P24 |
|---|---|
| Size | 50mm |
| Power | 1.5W |
| Work Voltage | DC24V |
| Color | RGB |
| Operating Temperature | -20℃ to 60℃ |
| Storage Temperature | -20℃ to 60℃ |
| Wire Rod | Waterproof |
| Warranty | 3 Years |
| Protection | IP67 |
| Viewing Angle | 120° |
| Body Material | PC |
| Lifespan | 30000h |
Our Advantages
- 20+ years in LED production
- 100+ long-term global clients (3+ years cooperation)
- Low & flexible MOQs for your business growth
- 3-year warranty + fast replacement
- Quick after-sales support for all inquiries
Our Services
- 24/7 online inquiry reply
- Professional dedicated English service
- Full OEM & ODM customization service
- Open for standard & exclusive design distribution cooperation
- Sales territory, copyright and business privacy fully protected
- Lifetime trusted after-sales support
- Fast turnaround: 7-day samples, 15-day OEM/ODM orders
Frequently Asked Questions
Is it OK to print my logo on LED light product?
Yes. Please inform us formally before production and confirm the design first based on our sample.
Can I have a sample order for LED light?
Yes, we welcome sample orders to test and check quality. Mixed samples are acceptable.
Do you have any MOQ limit for LED light order?
Low MOQ, 1 piece for sample checking is available.
What about the lead time?
Sample needs 1-3 days, mass production time needs 1-2 weeks.
How to proceed an order for LED light?
- Firstly let us know your requirements or application
- Secondly we quote according to your requirements or our suggestions
- Thirdly customer confirms the samples and places deposit for formal order
- Fourthly we arrange the production
How do you ship the goods and how long does it take to arrive?
We usually ship by DHL, UPS, FedEx or TNT. It usually takes 3-7 days to arrive. Airline and sea shipping also optional.
Product Images
Productos recomendados

